Ryszard Osada

Z PSeME - Polskie Stowarzyszenie Muzyki Elektroakustycznej
(Różnice między wersjami)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
 
 
(Nie pokazano 1 wersji utworzonej przez jednego użytkownika)
Linia 1: Linia 1:
'''Ryszard Osada''' (ur. 1972 Legnica) kompozytor.
+
'''Ryszard Osada''' (ur. 1972 Legnica) kompozytor
  
Szkołę Muzyczną I i II stopnia ukończył w Legnicy (1990). 1990-1995 studiował kompozycję u L. Wisłockiego w Akademii Muzycznej we Wrocławiu (dyplom z wyróżnieniem). 2000 rozpoczął podyplomowe studia kompozytorskie na AMiFC w Warszawie. Studia te odbył pod kierunkiem M. Borkowskiego,  otrzymując w r. 2002 dyplom ukończenia z wyróżnieniem. Laureat konkursów krajowych i międzynarodowych: 1998 ? III miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim ?ŁÓDŹ?98? za Szkic kapryśny na kameralną orkiestrę smyczkową; 2003 ? wyróżnienie na Konkursie 24 th Irino Prize w Japonii za E-motion  na dwa akordeony i ścieżkę stereo; 2003 ? wyróżnienie na Konkursie im. K. Szymanowskiego ZAiKS w Warszawie za B-A-C-H  na kwartet smyczkowy; 2003 ? II miejsce na Konkursie 25 th Russollo International Composition Competition we Włoszech za E-motion  na dwa akordeony i ścieżkę stereo. Od 2003 należy do Związku Kompozytorów Polskich. W kręgu zainteresowań twórcy uprzywilejowane miejsce zajmuje muzyka kameralna oraz elektroakustyczna. W większości utworów kameralnych dochodzi do głosu pierwiastek wirtuozowski połączony z nową jakością brzmienia instrumentu lub głosu. Kompozytor stosuje różnorodny dobór środków technicznych, stylistycznych i wykonawczych. Poszczególne utwory (solowe, kameralne) charakteryzuje duża koncentracja możliwości formalno- wykonawczo-brzmieniowych. Twórczość nie daje się sprowadzić do jednego rodzaju stylistyki, czy sposobu komponowania. Spektrum możliwości przekazu muzycznego obejmuje tendencje neoklasyczne, sonorystykę, eksperyment, elementy techniki serialnej, jak również kompozycję graficzną.
+
Szkołę Muzyczną I i II stopnia ukończył w Legnicy (1990). 1990-1995 studiował kompozycję u L. Wisłockiego w Akademii Muzycznej we Wrocławiu (dyplom z wyróżnieniem). 2000 rozpoczął podyplomowe studia kompozytorskie na AMiFC w Warszawie. Studia te odbył pod kierunkiem M. Borkowskiego,  otrzymując w r. 2002 dyplom ukończenia z wyróżnieniem. Laureat konkursów krajowych i międzynarodowych: 1998 ? III miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim ?ŁÓDŹ?98? za ''Szkic kapryśny'' na kameralną orkiestrę smyczkową; 2003 ? wyróżnienie na Konkursie 24 th Irino Prize w Japonii za E-motion  na dwa akordeony i ścieżkę stereo; 2003 ? wyróżnienie na Konkursie im. K. Szymanowskiego ZAiKS w Warszawie za B-A-C-H  na kwartet smyczkowy; 2003 ? II miejsce na Konkursie 25 th Russollo International Composition Competition we Włoszech za ''E-motion'' na dwa akordeony i ścieżkę stereo. Od 2003 należy do Związku Kompozytorów Polskich. W kręgu zainteresowań twórcy uprzywilejowane miejsce zajmuje muzyka kameralna oraz elektroakustyczna. W większości utworów kameralnych dochodzi do głosu pierwiastek wirtuozowski połączony z nową jakością brzmienia instrumentu lub głosu. Kompozytor stosuje różnorodny dobór środków technicznych, stylistycznych i wykonawczych. Poszczególne utwory (solowe, kameralne) charakteryzuje duża koncentracja możliwości formalno- wykonawczo-brzmieniowych. Twórczość nie daje się sprowadzić do jednego rodzaju stylistyki, czy sposobu komponowania. Spektrum możliwości przekazu muzycznego obejmuje tendencje neoklasyczne, sonorystykę, eksperyment, elementy techniki serialnej, jak również kompozycję graficzną.

Aktualna wersja na dzień 17:57, 5 mar 2006

Ryszard Osada (ur. 1972 Legnica) kompozytor

Szkołę Muzyczną I i II stopnia ukończył w Legnicy (1990). 1990-1995 studiował kompozycję u L. Wisłockiego w Akademii Muzycznej we Wrocławiu (dyplom z wyróżnieniem). 2000 rozpoczął podyplomowe studia kompozytorskie na AMiFC w Warszawie. Studia te odbył pod kierunkiem M. Borkowskiego, otrzymując w r. 2002 dyplom ukończenia z wyróżnieniem. Laureat konkursów krajowych i międzynarodowych: 1998 ? III miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim ?ŁÓDŹ?98? za Szkic kapryśny na kameralną orkiestrę smyczkową; 2003 ? wyróżnienie na Konkursie 24 th Irino Prize w Japonii za E-motion na dwa akordeony i ścieżkę stereo; 2003 ? wyróżnienie na Konkursie im. K. Szymanowskiego ZAiKS w Warszawie za B-A-C-H na kwartet smyczkowy; 2003 ? II miejsce na Konkursie 25 th Russollo International Composition Competition we Włoszech za E-motion na dwa akordeony i ścieżkę stereo. Od 2003 należy do Związku Kompozytorów Polskich. W kręgu zainteresowań twórcy uprzywilejowane miejsce zajmuje muzyka kameralna oraz elektroakustyczna. W większości utworów kameralnych dochodzi do głosu pierwiastek wirtuozowski połączony z nową jakością brzmienia instrumentu lub głosu. Kompozytor stosuje różnorodny dobór środków technicznych, stylistycznych i wykonawczych. Poszczególne utwory (solowe, kameralne) charakteryzuje duża koncentracja możliwości formalno- wykonawczo-brzmieniowych. Twórczość nie daje się sprowadzić do jednego rodzaju stylistyki, czy sposobu komponowania. Spektrum możliwości przekazu muzycznego obejmuje tendencje neoklasyczne, sonorystykę, eksperyment, elementy techniki serialnej, jak również kompozycję graficzną.

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia