Michał Janocha

Z PSeME - Polskie Stowarzyszenie Muzyki Elektroakustycznej
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Michał Janocha

Urodziny w 1990 roku w Łowiczu.

Absolwent studiów licencjackich kierunku „kompozycja i teoria muzyki” (specjalność: kompozycja) Akademii Muzycznej w Poznaniu, oraz jej student na kierunkach: kompozycja (klasa prof. Lidii Zielińskiej), dyrygentura symfoniczna (klasa prof. Marcina Sompolińskiego) oraz kompozycja elektroakustyczna. Wcześniej, w latach 2009-2013, student Politechniki Łódzkiej na kierunku Architektura i Urbanistyka.

Doświadczenie muzyczne zdobywał podczas licznych wykonań swoich utworów między innymi na koncertach organizowanych przy takich festiwalach jak Warszawska Jesień czy Poznańska Wiosna Muzyczna.


Jest laureatem III nagrody Ogólnopolskiego Konkursu Kompozytorskiego w zakresie kompozycji chóralnej Wrocław - Europejska Stolica Kultury 2016 za utwór „Terra inconstans” na chór mieszany a cappella. W roku 2015 otrzymał nominację do Festiwalu Obrazu i Dźwięku Młode Wilki 15 w Szczecinie za utwór/instalację „Going plastic” na wiolonczelę, didgeridoo polipropylenowe, arkusze blachy i pompki. Założyciel i dyrygent orkiestry symfonicznej „Sonus” działającej w Łowiczu od 2012 roku. W 2016 roku jego utwór elektroakustyczny "Punti di vista distorti" ukazał się na płycie "Wielkodźwięk - bez słów" promującej otwarcie na Poznańskiej Akademii Muzycznej kierunku "kompozycja elektroakustyczna".

Współpracował z takimi zespołami jak:

Filharmonia Poznańska, Filharmonia w Rybniku, Poznańska Orkiestra Symfoniczna, Orkiestra Musique Modern, Orkiestra Sonus.

Dodatkowo miał okazję szkolić swoje umiejętności

pod okiem takich dyrygentów i kompozytorów jak:

Giavincenzo Cresta (Włochy), Reinhard Karger (Wiedeń),

Gesine Schröder (Wiedeń), Chi Wang (Chiny/USA),

Tadeusz Stugała (Polska) , Leon Botstein (USA),

czy José Maria Florêncio (Brazylia/Polska)


https://soundcloud.com/michal-janocha-288402978/electrozitherimpro1 https://soundcloud.com/michal-janocha-288402978/electrozitherimpro2 https://soundcloud.com/michal-janocha-288402978/punti-di-vista-distorti

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia